Tiszabábolna

Pályázatok

 
„A HELYI IDENTITÁS ÉS KOHÉZIÓ ERŐSÍTÉSE GELEJEN ÉS KÖRNYÉKÉN”

Projekt azonosító száma: TOP-5.3.1-16-BO1-2017-00004

Konzorciumvezető: Gelej Község Önkormányzata

Konzorciumi tagok: Borsodivánka Község Önkormányzata, Egerlövő Község Önkormányzata, Mezőkeresztes Város Önkormányzata, Mezőnagymihály Község Önkormányzata, Négyes Község Önkormányzata, Szentistván Község Önkormányzata, Tiszabábolna Község Önkormányzata, Tiszavalk Község Önkormányzata

Támogatás összege: 40.500.000,- Ft

A projekt megvalósítási időszaka: 2018.09.01-2023.10.31.

Támogatás intenzitása: 100%

A projekt tartalmának rövid bemutatása:

A Konzorcium, Gelej Község Önkormányzata vezetésével, a Széchenyi2020 Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében „A helyi identitás és kohézió erősítése Gelejen és kornyékén” címmel támogatást nyert a TOP-5.3.1-16 kódszámú „A helyi identitás és kohézió erősítése” tárgyú felhívás keretében.

A projekt alapvető célja a felhívással összhangban a helyi közösségek fejlesztése, mely elsősorban a települések, településrészek, térségek közösségi kezdeményező- és cselekvőképességének fejlesztését, a közösségi szerepvállalás erősödését jelenti.

A projekt elsődleges célja Gelej és környéke (Borsodivánka, Egerlövő, Mezőkeresztes, Mezőnagymihály, Négyes, Szentistván, Tiszabábolna, Tiszavalk) a közösségi identitás és kohézió erősítése közösségi akciókkal, a lakosság bevonásával. A projekt során megvalósítandó programok erősítik a civil aktivitást, kialakulnak, illetve megerősödnek a szükséges kompetenciák, az önkéntesség, a helyi identitás, valamint a településhez, településrészekhez, térséghez való kötődés. A hátrányos helyzetű fiatalok esélyegyenlősége javul. A megvalósításban részt vállaló szakemberek képzettségi szintje nő, differenciálódik. A képzések és tréningek elősegítik a projekt programjainak hosszútávú hasznosulását, a szociális szolidaritás térnyerését.

A fejlesztés kiemelt célcsoportja a projektbe bevont településeken élő teljes lakosság, különös tekintettel a 10-18 éves korosztályra. A célcsoport elérése, bevonása toborzással, a program hatékony helyi kommunikációjával, közösségfejlesztők, oktatási intézmények segítségével történik.

Tervezett tevékenységek:

Közösségi interjúk közösségi beszélgetések: A lakosság igényeit interjú és kérdőív formájában mérjük fel. A szakmai vezető és a helyi közösségfejlesztők segítségével történik a lakosság megszólítása, bevonása településenként. A közösségi beszélgetés a közösségi interjúk során szerzett tapasztalatok, feltáruló értékek és közösségi problémák nyilvánosságra hozatalát, közösségivé tételét és megbeszélését tartja szem előtt.

Közösségi felmérés: A közösségi felmérés egy „ajtótól ajtóig” történő, a helyi lakosok aktív részvételével megvalósuló, közösségfejlesztő aktivizáló módszer, amelyen keresztül mindenki megszólításra kerül a településen, s a közjóért cselekvők köre szélesedik. Kérdőívek, kiadványok segítségével mindenki megszólításra, bevonásra kerül.

Rendezvénynaptár és cselekvési terv készítése: A közösségi felmérés eredményeire épülő terv, amely nemcsak a településen élők szükségleteit, saját jövőjükre, településükre vonatkozó elképzeléseit tartalmazza, hanem amelyben a lakosok aktív szerepet is vállalnak a tervek megvalósításában. Továbbá rendezvénynaptár készül a projekt ütemezett megvalósításához.

A projekt által érintett településeken közösségi tevékenységek indítása: Történeti (történelmi, hagyományőrzés, kulturális területeken) feltárás, illetve az eredmények elérhetővé tétele a lakosság számára. Közösségek szomszédolása tervezett. Kiállítás megvalósítása, tankatalógus létrehozása, falukönyv, kalendárium létrehozása. Tanulókörök és részvételi fórumok megvalósítása a lakosság, illetve a célcsoport részvételével.

Információs pont kialakítása: A településen vagy településrészben széles hozzáférést biztosító, könnyen megközelíthető helyen lévő tájékoztatási pont, ahol megbízható és naprakész felvilágosítást adnak a települések életére hatást gyakorló legfontosabb közhasznú (helyi, köznapi, mindennapi, közérdekű, közösségi, általános) információkról

Közlekedésbiztonsági programok: A kevésbé gyakorlott biciklisták rövid elméleti és gyakorlati oktatás révén történő bátorítása felvértezése és ez által hozzájárulni a kerékpározás, mint mindennapi közlekedési alternatíva, illetve szabadidőtöltés elterjedésének elősegítéséhez.



2023. Szeptember 13.
Önkormányzati Középületek Energetikai Korszerűsítése Ónod, Egerlövő, Csincse, Tiszabábolna, Mezőnyárád és Hejőszalonta Településeken

Projekt azonosító száma: TOP-3.2.1-16-BO1-2017-00039

Támogatás összege: 318.400.044,- Ft

A projekt zárása: 2023.04.30.

Támogatás intenzitása: 100%

A beruházás során a projektben részt vevő Önkormányzatok tulajdonában álló, összesen 7 db önálló energetikai rendszerrel rendelkező épület energetikai korszerűsítését valósítottuk meg konzorciumi együttműködés keretén belül. Energetikai korszerűsítésre került többek között Tiszabábolna, Általános Iskola.

Letöltés: Tájékoztatás (docx)



2023. AUgusztus 11.
Vízi és kulturális turisztikai fejlesztések Nyékládháza, Mályi, Muhi és Tiszabábolna településeken

Projekt azonosító száma: TOP-1.2.1-15-BO1-2016-00006

Támogatás összege: 306.351.573,- forint

A projekt fizikai zárása: 2023.03.31.

Támogatás intenzitása: 100%

Magyarország Kormánya a Partnerségi Megállapodásban célul tűzte ki a turizmus területi adottságaiban rejlő potenciál kibontakoztatása révén a térségi és helyi gazdaságfejlesztést. A most kezdődő beruházás célja térségi szintű, turisztikai termékcsomagok és kisléptékű tematikus turisztikai fejlesztések támogatása, melyekkel megyei szintű turisztikai vonzerő elemekre épülő, koordinált fejlesztések valósíthatók meg.

Letöltés: Tájékoztatás (pdf)



2023. Június 17.
Fülkés kistraktor

Kódszám: VP6-19.2.1.-20-11-22

Önkormányzatunk a Dél-Borsodi LEADER Egyesület illetékességi területén elhelyezkedő települési önkormányzatok támogatása érdekében a VP6-19.2.1.-20-11-22 kódszámú helyi felhívásra beadott nyertes pályázatunkból Zoomlion RD 254 fülkés kistraktor –t vásárolt.

A fejlesztés 6.998.970,- Ft-ba került, ami az önkormányzat település fenntartási, közmunkával kapcsolatos feladatainak ellátásához szükséges gép beszerzése.

Letöltés: Tájékoztatás (pdf)



2020. Július 02.
„Humán szolgáltatások fejlesztése Bogácson és térségében”

Projekt azonosítószáma: EFOP-1.5.3-2017-00094

Letöltés: Tájékoztatás (jpg)

 


2020. Március 11.
„A helyi identitás és kohézió erősítése Gelejen és környékén”

Projekt azonosítószáma: TOP-5.3.1-16-BO1-2017-00004

Letöltés: Tájékoztatás (pdf)

 


2019. Szeptember 11.
Tiszabábolna, Tiszavalk és Hejőpapi települések belterületi vízrendezése

Tiszabábolna Község Önkormányzata Tiszavalk és Hejőpapi Községek Önkormányzatával konzorciumban „Tiszabábolna, Tiszavalk és Hejőpapi települések belterületi vízrendezése” címmel támogatási kérelmet nyújtott be a TOP-2.1.3-16 számú „Települési környezetvédelmi infrastruktúra-fejlesztések” tárgyú pályázati felhívásra, mely TOP-2.1.3-16-BO1-2017-00039 azonosító számon 149.986.579 Ft támogatásban részesült.

Letöltés: Tájékoztatás (pdf)

 
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support